top of page

śr., 23 lis

|

Teatr Belfegor

PREMIERA Folwark Z 2022

wg. George'a Orwella.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
PREMIERA Folwark Z 2022
PREMIERA Folwark Z 2022

Czas i lokalizacja

23 lis 2022, 09:00

Teatr Belfegor, al. Niepodległości 32, 43-100 Tychy, Polska

O wydarzeniu

Po raz trzeci, twórca teatru BELFEgor Sławomir Żukowski mierzy się z ponad czasowym Folwarkiem Zwierzęcym Georga Orwella. W 1989 roku spektakl przebojem wdarł się na sceny śląskie, zdobywając uznanie krytyki i publiczności (Nagroda Ministra Kultury i Sztuki). Dziesięć lat później autor inscenizacji powtórzył sukces w Teatrze Polskim w Bielsku Białej, na zaproszenie dyrektora Henryka Talara.

Tym razem potrzeba sięgnięcia po klasyk Orwelowskiego przesłania wymusiła wojna Rosji na Ukrainie. Reżyser przewrotnie wywołuje zza światów autora powieści, żeby „napisał na nowo swoją rewolucję w chlewiku”. Czyni to za pośrednictwem pisarki Agaty Christie, mistrzyni intryg i kryminałów. Bo czyż wojna wywołana w XXI wieku na niepodległym państwie, nie jest zbrodnią w skali ludzkości? Oczywiście zwierzęta w mechanizmie totalitarnych zapędów, są tylko tłem, ofiarami reżimu, pionkami na mapie Europy. Reżyser skupia się na władzy - „robaku” drążącym zdrowy owoc demokracji. Asocjacje do tyranów w dziejach świata są tylko lustrem, w którym odbija się wizerunek Putina.

Scenariusz i reżyseria: Sławomir Żukowski

Aktorzy: Agata Cichy, Piotr Józef Adamczyk, Sebastian Rzeźnik, Olya Sologub, Adam Klemiński, Daria Hirsekorn-Sala, Magdalena Imielowska, Julia Janas

Gościnnie: Wojciech Wieczorek

Bilety

  • Standard

    20,00 zł
    + Opłata za obsługę 0,50 zł
    Sprzedaż zakończona

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page